Aktualności

Informację dodano 2018-02-16 o godzinie 21:37:12


16 luty - modlitewne spotkanie ze św. Andrzejem Bobolą rozpoczęło się modlitwą nowennową połączoną z odczytaniem próśb i rozważaniem Drogi Krzyżowej. Z kolei rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem abpa Adama Szala, metropolity przemyskiego. [kazanie do odsłuchania]. Na zakończenie uczestnicy modlitwy ucałowali relikwie św. Andrzeja Boboli.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-02-02 o godzinie 20:30:32


2 luty - Święto Ofiarowania Pana Jezusa i Dzień Życia Konsekrowanego. W parafii Mszę św. po południowąc ks. Józef Niżnik celebrował w intecji Sióstr, skierował też do wiernych okolicznościowe słowo Boże, a Siostry odnowiły w tym dniu swoje śluby zakonne. Obecnie w Niepokalanowien Żeńskim jest 16 Sióstr, w tym jedna Siostra z Japonii. Siostry ponadto mają placówki w Przemyślu, pracują w radio FARA, w Teresinie, odpowiadają za Małego Rycerzyka, w Kosinie, opiekują się chorymi w Domu Pomocy Społecznej i w Zielonej Górze w konkatedrze. Trzy Polki z tego zgroamdzenia są w Japonii.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-01-30 o godzinie 19:39:26


30 stycznia - rozpoczęliśmy kolejny rok comiesięcznych spotkań modlitwnych za Ojczyznę w sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie członkowie z Grupy św. Andrzeja Boboli poprowadzili modlitwę do Świętego za Polskę. Po jej zakończeniu Mszę sw. celebrowali miejscowi Kapłani, a okolicznościowe słowo Boże wygłosił Ksiądz Kustosz. Na kanwie Ewangelii o uzdrowieniu kobiety cierpiącej na krwotok i wskrzeszeniu córki Jaira wskazał na te racji, które doprowadziły go do rozpoczęcia modlitw za Ojczyznę w sanktuarium, oraz podziękował uczestnikom modlitwy nazywając ich dzisiejszymi bohaterami Polski, bo idąc do Jezusa zachowują się jak Jair, bo ratują Polskę. [kazanie do odczytania - okolicznościowe]


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-01-28 o godzinie 13:15:40


27-28 styczeń w Oratorium św. Józefa odbyła się III seria rekolekcji dla Prezesów Akcji Katolickiej z parafii archidiecezji przemyskiej. Tym razem wzięło w nich udział 65 Prezesów.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-01-21 o godzinie 14:07:27


20-21 styczeń - w Oratorium św. Józefa odbyła się II tura rekolekcji dla Prezesów Akcji Katolickiej oddziałów parafialnych. Wzięło w nich udział 85 Prezesów. Konferencje głosił ks. Józef Niżnik, asystent diecezjalny, przybliżając słuchaczom prawdę o Duchu Świętym i Jego roli w życiu bierzmowanych.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-01-16 o godzinie 22:11:12


16 styczeń - w modlitewnym spotkaniu wziął udział bp Stanisław Jamrozek, a także kapłani: ks. Wojciech Bukowiński z Górek, ks. Kazimierz Lewczak z Sanoka i ks. Antoni Obłoza z Zarszyna i liczni wierni z okolicznych miejscowości.  


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-01-14 o godzinie 17:16:26


14 stycznia w sanktuarium św. Andrzeja Boboli odbyło się spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej i Władz z Podkarpacia i Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie rozpoczęło się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Avanti" z Sanoka. Po koncercie Mszy św. koncelebrowanej i okolicznościowe kazanie wygłosił abp Józef Michalik. [homilia ks. abpa do odsłuchania - okolicznościowe] Kolejnym punktem programu było dzielenie się opłatkiem w Oratorium św. Józefa przybyłych Gości. Spotkanie zakończyła wspólna agapa i wystąpienia: Ewy Leniart, Wojewodziny Podkarpackiej, posłów: Anny Schmit i Piotra Babinetza, oraz Marii Kurowskiej, Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2018-01-07 o godzinie 13:29:38


6-7 styczeń w Oratorium św. Józefa odbyła się I seria rekolekcji formacyjnych dla Prezesów  Akcji Katolickiej z parafialnych oddziałów. W rekolekcjach wzięło udział 65 Prezesów, a nauki głosił ks. Józef Niżnik, asystent diecezjalny. Uczestnicy rekolekcje wysłuchali 6 konferencji o Duchu Świętym i dwie homilie, jedną poświęconą uroczystości Objawienia Pańskiego, a drugą związaną z chrztem Jezusa. Na zakończenie rekolekcji wzięli udział w nabożeństwie do św. Andrzeja Boboli.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-12-30 o godzinie 21:30:06


30 grudzień - modlitwa za Ojczyznę i w tym dniu nawiedzili sanktuairum św. Andrzeja nowicjusze z zakonu Ojców Jezuitów z Gdyni wraz ze swym Mistrzem nowicjatu.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

Informację dodano 2017-12-29 o godzinie 09:22:36


25 grudzień - dzieci z Rycerstwa Niepokalanej wykonały w sanktuarium św. Andrzeja Boboli koncert kolęd.


Zapraszam do obejrzenia galerii >>

1 . 2 . 3 . 4

Copyright © 2011-2018 EB

Jesteś naszym: 151374 gościem.